אימון להרזיה

אימון אישי להרזיה - דרך אפקטיבית לירידה במשקל“דיאטה זה קודם כל בראש”, אומרים רבים – וצודקים, כך שכדי להצליח בדיאטה צריך לא רק לדעת מהי תזונה נכונה אלא להצטייד בכלים המאפשרים שמירה על תזונה שכזו. אימון אישי להרזיה הוא דרך אפקטיבית במיוחד לקבל כלים אלה, ובמקביל ליהנות מייעוץ אישי בתחום התזונה ואורח חיים באופן כללי (למשל איך לשלב בחוכמה פעילות גופנית במסגרת היומיום הלחוץ והדחוס שלנו), וכן לזכות בתמיכה ברגעים שבהם המטרה נראית רחוקה והמוטיבציה פוחתת.

אימון אישי להרזיה ניתן לעבור אצל מאמן אישי – אבל הוא יהיה הרבה יותר אפקטיבי אצל דיאטנית קלינית בעלת מיומנויות אימון במקביל.

הרגלי חשיבה “שמנים”

אחת המכשלות העיקריות של כל דיאטה והרזיה היא חשיבה “שמנה” – כלומר הרגלי אכילה שהם בדיוק ההיפך מתזונה טבעית. למשל, מחשבות בלתי פוסקות על אוכל, גם במהלך דיאטה. מחשבות שכאלה יוצרות גם תחושת רעב מתמדת שבעקבותיה מגיעה במקרים רבים זלילה בלתי נמנעת אך מיותרת לחלוטין (ומן הסתם לא של אוכל בריא…)

גם הגישה של “אוכלים ובוכים” המאפיינת אנשים רבים – כלומר אכילה גם כשאין רעב פיזיולוגי המלווה ברגשות אשם קשים – פוגעת בסיכויי ההצלחה של כל דיאטה קלה או חמורה, ויש לסלק אותה מן השורש כדי לשנות את אורח החיים.

דפוס חשיבה “שמן” אחר הוא “ילד טוב משאיר צלחת ריקה” – במיוחד כשמדובר בצלחת ענק שהועמסה יתר על המידה. הדפוס הזה מביא לכך שעודף משקל מאפיין כל כך הרבה ילדים בימינו ולכך שדיאטה לילדים היא מוצר כל כך מבוקש, וכמובן שהרגל זה משתרש ומאפיין לא רק ילדים אלא גם מבוגרים רבים.

אימון אישי להרזיה – איך זה עובד?

דיאטנית קלינית שמלווה אדם הרוצה להצליח בדיאטה והרזיה במסגרת אימון אישי להרזיה מחויבת לתהליך לא פחות מהיורד במשקל, ועבור שניהם מדובר בחוויה רבת עוצמה.

עם אימון אישי להרזיה תוכלו לישון טוב בלילההדיאטנית מסייעת לאדם לאתר נקודות תורפה בהתנהלותו (כלומר, המצבים שבהם הוא אוכל דברים מיותרים, המאכלים שלהם הוא לא מסוגל לסרב, הרגשות שדוחפים אותו אל המקרר גם כשהוא לא רעב וכו’), למצוא את השורשים העמוקים לאכילה השגויה, לזהות את החסמים ששיבשו הצלחת דיאטה בעבר, ליצור דפוסים חדשים – הן של חשיבה והן של התנהגות, ולמצוא דרכים לשמר מוטיבציה להקפיד על תזונה נכונה ולבצע פעילות גופנית לאורך זמן.

רק עם דיאטנית קלינית

חשוב לדעת: אימון אישי להרזיה יהיה אפקטיבי רק עם דיאטנית קלינית.

ההצפה של השוק במאמנים אישיים יחד עם הצורך הנואש של רבים מאיתנו בעזרה במהלך דיאטה הביא לחיבור בין השניים, ולמאמנים אישיים רבים שמצהירים על עצמם כמתמקדים בתחום אימון אישי להרזיה. אמנם מאמן אישי טוב מסייע להנעת תהליכים שונים ולהתגברות על קשיים – אבל רק דיאטנית קלינית בוגרת לימודי תזונה מעמיקים מסוגלת לחבר את יצירת המוטיבציה עם בניית תפריט מאוזן ונכון עבור האדם, כזה שיסייע לו בתהליך הרזיה נכונה.

דיאטנית קלינית גם בקיאה בתחום תוספי תזונה ויודעת אילו מהם נחוצים עבור אילו תפריטי דיאטה ואילו אנשים – ידע שלמאמנים אישיים אחרים אין.

אימון אישי או סדנה קבוצתית?

אימון אישי להרזיה כשמו כן הוא – אימון אישי, עם דגשים ספציפיים ובניית תפריט דיאטה בהתאמה המדויקת והאופטימאלית ביותר שיש. מצד שני, גם לסדנת הרזיה יש יתרונות בלתי מבוטלים ובראשם התמיכה שמקבלים במסגרת הקבוצה (בנוסף לתמיכה המקצועית מדיאטנית קלינית שמנחה את הסדנה).

מה עדיף? התשובה כמובן משתנה מאדם לאדם בהתאם לנסיבות החיים – אבל גם אימון אישי להרזיה וגם סדנת הרזיה הם דרך מצוינת לעבור לאורח חיים בריא, כך שלא משנה במה תבחרו, העיקר שהדיאטה תצליח והחיים יהפכו טובים יותר.

?