דיאטנית לספורטאים

כדי להשיג תוצאות מרביות של הפעילות הגופנית כדאי להתייעץ עם דיאטנית לספורטאיםלא מעטים הם האנשים אשר מולכים שולל על ידי פרסומות להורדה במשקל, כדורים למניעת תיאבון, חגורת חיזוק שרירים לבטן ושאר מוצרים מפתים לחיטוב הגוף, לכאורה. הצעות אלו אכן יכולות להישמע כדאיות, למי שמייחל להוריד במשקל ולחטב את גופו לקראת הקיץ הקרב ומגיע. אמנם, טובי המומחים בתחום, כולל רופאים ומאמני כושר, יסכימו שבכל הנוגע להרזיה והורדה במשקל – אין קיצורי דרך. המטרה מלווה בעבודה קשה וארוכה, בשילוב פעילות ספורטיבית מתאימה ואף יותר מכך, בשילוב דיאטה ותזונת ספורט נכונה. אחת הדרכים להגיע ליעד זה ביתר קלות היא להיעזר בדיאטנית ספורט, או בשמה השני תזונאית ספורט.

תפקידיה השונים של דיאטנית ספורט

אלו החוו זאת על בשרם, יוכלו להעיד כי ביצוע פעילות ספורטיבית באופן תדיר ומתמיד, ביחד עם דיאטנית ספורט, המסייעת בכל הנוגע לתזונה נכונה ואורח חיים בריא, אכן מניב תוצאות מרשימות. בימינו, המוני אנשים פוצחים באימוני כושר מפרכים, הרמת משקולות וריצות ארוכות טווח. אין זה מפתיע בהתחשב בעובדה שמכוני כושר, המוקמים בבתי ספר, במוסדות אקדמאיים, במקומות עבודה ובקניונים, הפכו לעיסוק כל כך שיגרתי בחיינו. עם זאת, יש לזכור, שכאשר אדם עוסק בפעילות ספורטיבית, בלי קשר לאינטנסיביות או סוג הפעילות, נדרש להזין את גופו בהתאם.

דיאטנית ספורט, בדרך כלל בעלת ניסיון רב בתחום, תוכל להמליץ לכם על כמות האוכל היומית וסוגו. תפקידה משלב בין היותה דיאטנית לבין היותה תזונאית ספורט – מה שאומר שאין היא מפצירה בכם לאכול בריא בלבד, אלא גם מתאימה את התזונה למתאמן. התאמת התזונה על פי גיל, משקל, גובה וסוג הפעילות, היא אפקטיבית ביותר, שהרי כל אדם שונה ממשנהו בצריכת המזון וכן במטרת הפעילות.

היוועצות עם איש מקצוע

חשוב להדגיש כי דיאטנית ספורט תוכל אף לסייע בכל הנוגע לסוג האימון ומשכו. כפי שאמרנו, מדובר באשת מקצוע מוסמכת ובעלת ידע ספורטיבי מקיף. לאלו מכם אשר אינם תומכים ברעיון של דיאטנית או תזונאית ספורט או אינם חשים בנוח בליווי צמוד של איש מקצוע לאורך זמן, מומלץ, בכל מקרה, לקחת ייעוץ חד/דו פעמי על מנת לקבל מושג על אודות תזונה נכונה מהי. בכל אופן, אין להתאמן ולפצוח בדיאטה על דעת עצמנו.

תוספי תזונה על פי המלצה

במקרה הצורך, תמליץ דיאטנית הספורט על נטילת תוספי תזונה. ומדוע? ובכן, תוספי תזונה מתחלקים לשתי קטגוריות. האחת היא השלמת הצרכים התזונתיים של גופנו.לעיתים קרובות, גופנו פשוט אינו מקבל את כל הויטמנים והמינרלים אשר הוא אמור לקבל על ידי הארוחות השיגרתיות. תפקידה של דיאטנית ספורט הוא, בין היתר, לדאוג לצריכה כוללת של כל אבות המזון וכל הויטמינים, גם אם משמעות הדבר היא לקיחת תוספי תזונה. הקטגוריה השנייה היא תמיכה בפעילות הגופנית אותה אנחנו מבצעים. תוספי תזונה תפקידם לסייע בהתאוששות לאחר ביצוע הפעילות ואף לשפר את ביצוענו עת הפעילות.

יצירת קשר

בשנים האחרונות הפך מקצוע זה – דיאטנית ספורט או לחילופין תזונאית ספורט, למקצוע מבוקש מאוד. אפילו המוסדות האקדמאיים ובהם אוניברסיטאות ומכללות רבות, כוללות מקצוע זה כחלק מלימודי ספורט ורפואה. לכן, אין פלא שהיצע המומחים לעיתים אף גדול מהביקוש. ובכל זאת, ניתן ליצור קשר עם דיאטנית ספורט דרך אתרי האינטרנט השונים, פרסומות ברשת והמלצות של חברים בפורומים של דיאטה ותזונה נכונה. בנוסף, מומלץ ללכת למכון הכושר הקרוב לביתכם או למקום עבודתכם ולשאול לגבי דיאטנית ספורט.

דיאטנית ספורט – בחירה נכונה

כך או כך, סיוע בתזונאית ספורט על מנת למקסם את הפעילות הגופנית אותה אנו מבצעים ואת תוצאותיה, בין אם הרזיה ובין אם העלאה במשקל, הינה החלטה נבונה בהחלט. לעיתים קרובות אנחנו מוותרים לעצמנו בכל הנוגע לתזונה ולפעילות גופנית, מהסיבה הפשוטה שאיננו מחוייבים לאף אחד. דיאטנית ספורט צמודה היא התשובה לויתור העצמי מצד אחד, ולאחוזי השומן הגבוהים מצד שני.

?