מאמן כושר

חיבור אישי חשוב בבחירת מאמן כושררבים מאיתנו מכירים את תחושת הביזבוז הנוראית כאשר איננו מנצלים את המנוי לחדר הכושר שממנו כל כך התלהבנו רק לפני מספר חודשים. ואכן, לא מעטים הם המקרים בהם המרוויח העיקרי מהנפקת המנוי היא הקופה של חדר הכושר. חייבים להודות, לא תמיד יש זמן או אפילו חשק להוציא עצמנו מהמיטה וללכת להתאמן או לפצוח בדיאטה. למרות התוצאות ארוכות הטווח הצפויות והידועות, לפעמים אימון בחדר הכושר פשוט לא בראש מעינינו. בעשור האחרון החלה מגמה אשר רק הולכת ומתפתחת, של מאמן כושר אישי. אימון כושר אישי, זוהי בעצם תוכנית אימון אשר נועדה לדרבן אותנו בכל הנוגע לספורט בחיינו, ביחד עם תזונה נכונה ושמירה על אורח חיים בריא.

למה מאמן כושר אישי ולא באופן עצמאי?

ובכן, לאימון עם מאמן כושר אישי יתרונות רבים על פני הדרך המקובלת והנפוצה של אימון באופן יחידני ועצמאי. בראש ובראשונה, חווית האימון שונה בתכלית. אנשים רבים טוענים כי אימון אישי עם מאמן מוסמך משרה אווירה נינוחה על המתאמן ועם זאת מקנה מוטיבציה להמשך האימון ושמירה על דיאטה. שלא כמו אימון עם עשרות אנשים בחדר הכושר, מאמן כושר אישי ממצה הרבה יותר את היכולות הגופניות ומונע מהמתאמן להיות מוסח על ידי גורמים כאלה ואחרים. “המטרה העיקרית שלנו, כחלק מאימון כושר אישי, היא למקד את המתאמן אל המטרה”– כך טוען מאמן כושר אישי מאחת מחברות פיתוח הגוף הגדולות בארץ.

יתרון נוסף לאימון כושר אישי הוא הידע הרב, המומחיות והמקצועיות אליהם נחשפים הן בזמן האימון והן על ידי התייעצות בכל נושאי הספורט, הרזיה, תזונה או דיאטה. מאמנים אישיים, מכל הארץ, וכמעט מכל מכון אפשרי, הינם ספורטאים מקצועיים ומוכשרים, בעלי הסמכה לאמן ובדרך כלל כאלו עם תוצאות גופניות מרשימות כשלעצמם. מאמן כושר אישי יהווה פיקוח מקצועי ביחד עם מתן עצות וטיפים לאימון נכון.

שלא יעבדו עליכם

רוב מאמני הכושר האישיים יסכימו שהאינטרנט והפורומים מוצפים בדעות ועצות רבות אשר לרוב פשוט אינן נכונות. “הרשת מלאה בשמועות כוזבות לגבי אורח חיים נכון, לכאורה. צריך לדעת להתעלם מהן ולהקשיב למומחים” – טוענת דיאטנית מאיזור המרכז. אימון כושר אישי ניחן בנוחיות רבה שכן הוא יכול להתבצע בכל מקום, על פי בחירתכם. במכון הכושר, בפארק או אפילו בביתכם הפרטי.

מחויבות לאימון – השקעה והתמדה

חשוב לא פחות, מאמן כושר אישי יהיה התשובה המושלמת לעצלנות ולחוסר הרצון לקום מהכורסה. כאשר למישהו אין חשק ללכת להתאמן, הוא יכול להרשות לעצמו להישאר מול הטלויזיה שכן הוא אינו מחויב לשום אדם אחר מלבד עצמו. ברוב המקרים הוא אף משלים עם המצב של ביזבוז כסף. כאשר האימון נעשה בצמוד למאמן אישי, ישנה התחייבות מקצועית, ספק אנושית, כלפי אותו אדם. מאמן כושר אישי ידאג עבורכם לתדירות מסודרת של פעילות גופנית, קביעות והתמדה. כמו כן, תוכלו להיוועץ עימו לגבי תזונה נכונה, לפני ואחרי אימון, ובכלל על אודות אורח חיים בריא יותר. אנשי מקצוע כבר אמרנו?

כיצד בוחרים מאמן כושר אישי?

להשגת תוצאות הדיאטה יש להקפיד על פעילות גופנית בליווי מאמןמאמן כושר אישי הינו מקצוע מבוקש מאוד ובשנים האחרונות אף החל להשתלב במוסדות הלימוד כחלק מלימודי ספורט ותזונה. לכן, אין פלא שהיצע המאמנים לעיתים גדול מהביקוש. ובכל זאת, כיצד נוכל לברור את המאמן האישי הטוב ביותר עבורנו? ובכן, רוב המאמנים האישיים נכונים להציע אימון ניסיון, ללא תשלום. כך למעשה תוכלו לבחון האם אותו מאמן הוא נכון עבורכם מבחינה מקצועית ואף יותר חשוב, מבחינה חברית וחיבור בין אישי. בנוסף, תוכלו להיעזר באתרי האינטרנט השונים ובפורומים של מתאמנים, על מנת להתייעץ ולקבל המלצות ספציפיות על אימון כושר אישי: מאמנים, סוגי אימונים, מכונים מומלצים ועוד.

?