תזונת תינוקות

ב”כשתגדל”, שירו המרגש של יהודה פוליקר, יש שורה אחת שעל ברכיה גדלנו כמעט כולנו: “ילד טוב משאיר צלחת ריקה”. אמנם ההורים של היום כבר מבינים שאפשר להשאיר אוכל בצלחת, ואולי גם מוטב מלכתחילה לא להעמיס עליה יותר מדי – אבל כשמדובר בתינוקות עדיין רווחת התפישה ש”תינוק מלא הוא תינוק בריא”, וכך גם נראית התזונה של עוללים רבים.

אמונה אחרת המדריכה את ההורים היא שחלב אם עדיף על פני כל תחליף – ובניגוד לאמונה שתינוקות שמנמנים מתפתחים טוב יותר, שאינה נתמכת על ידי מחקרים, המדע כבר הוכיח בדרכים רבות שבחלב אם אכן טמונים יתרונות רבים וכי הוא תורם להתפתחות תינוקות בריאים יותר, בעלי ביטחון עצמי רב יותר וגם חכמים יותר.

יתרונות תזונה המבוססת על חלב אם

ארגון הבריאות העולמי, ולמעשה כל הרופאים והמומחים בתחום התפתחות תינוקות, דוגלים בחלב אם כבסיס לתזונה של התינוק – כשעד גיל חצי שנה יכול התינוק לקבל את כל המרכיבים התזונתיים הנחוצים לו מחלב אם, ומגיל זה והלאה כבר משלבים בהדרגה גם מזונות מוצקים.

עד גיל חצי שנה, כאמור, ניתן לספק לעוללים את כל הדרוש להתפתחותם באמצעות חלב אם בלבד. חלב אם מסייע לתינוק לגדול פיזית, מעניק לו חומצות שומן חיוניות להתפתחות תקינה של מערכת העצבים, אבות מזון הדרושים לפיתוח המוח ומערכת הראייה, נוגדנים נגד זיהומים שונים (תחליף למערכת החיסונית של התינוק, שטרם הבשילה) ומרכיבים חשובים אחרים להתפתחותו. בנוסף, מפחיתה הנקה את הסיכון למוות בעריסה וכמובן מחזקת עד מאוד את הקשר בין התינוק לאמא – מרכיב קריטי בהתפתחות תינוקות נאותה, ובפרט בפן הרגשי שלה.

ברוב המדינות ברחבי העולם נעשה מאמץ רב מצד השלטונות לקדם את המודעות ליתרונות ההנקה וחלב האם ולהילחם בתאגידים המשווקים תחליפים – הקורצים במיוחד לאמהות המעדיפות לחזור למסלול חייהן הרגיל ובפרט לעבודה מוקדם ככל האפשר ואינן מעוניינות להיות כבולות להנקה מסביב לשעון.

נשים המעוניינות לקדם את עצמן אך לא על חשבון התפתחות תינוקותיהן, יכולות כמובן לשאוב חלב, לשמר אותו – ולהיעזר בבני משפחה אחרים או מטפלים/ות שיעניקו לעולל את חלב האם האהוב והמעצים. אמנם בדרך זו לא בא לידי ביטוי היתרון שבהנקה (חיזוק הקשר בין התינוק לאם), אולם מצד שני לומד העולל לפתח קשרים יציבים עם בני משפחה אחרים ועם דמויות משמעותיות נוספות בחייו.

התפתחות תינוקות עם המעבר למזון מוצק

החל מגיל חצי שנה, כאמור, יש לשלב בתזונה של התינוקות גם מזונות מוצקים. לעיתים חוששים ההורים לספק לעוללים מזון מוצק, מחשש כי הם עדיין לא מפותחים דיים וכי מזון מוצק עלול לגרום להם לחנק – אולם חשוב לדעת שעיכוב מיותר פוגם בהתפתחות תינוקות (שבגיל זה כבר לא יכולים לקבל את כל צרכיהם מחלב האם או מתחליפיו) וכן עלול ליצור הפרעות אכילה.

רצוי להתחיל בהדרגה את שילוב המזונות המוצקים בתזונה של התינוק: ראשית אפשר להציע לו דייסות שונות, ירקות (רכים או מאודים – אידוי יוצר מרקם רך ונוח לאכילת תינוקות ויחד עם זאת שומר על כל הוויטמינים והמינרלים) ופירות מרוסקים (ובעיקר אגס, תפוח, בננה ותמר).

בשלב השני אפשר להציע לתינוק מזונות עשירים בברזל (מרכיב חיוני בהתפתחות תינוקות): ברזל נמצא בעיקר בבשר (בקר, הודו או עוף) אולם בניגוד לאמונה שרווחה פעם, כיום כבר ידוע כי אפשר לבחור בתזונה צמחונית ולא לסבול ממחסור בברזל (שנמצא, למשל, גם בקטניות שונות).

אמנם חשוב כי התינוקות יאכלו מזונות מגוונים, ובכך יזכו בכל המרכיבים התזונתיים הנחוצים להם, אך מצד שני לזכור מרכיב משמעותי נוסף בהתפתחות תינוקות: התחושה כי הם בני אדם לכל דבר, בעלי דעות והעדפות, וכי מכבדים אותם ולא כופים עליהם דברים שהם לא רוצים – כך שמוטב לא לכפות מזונות שהתינוק מפגין כלפיהם יחס עוין.

?