ההמלצות של דורקס (durex) לתזונה שתעורר אתכם מינית

סקס הוא אחת הפעילויות היותר מענגות שיש, ובהתאם רובנו חושקים בקיום יחסי מין לאורך כל חיינו הבוגרים. אבל גם במצב שכזה ישנן תקופות שבהן רמת החשק המיני ירודה יחסית – בין אם עקב קשיים רגשיים או דאגות טורדניות, בין אם עקב בעיות אחרות ובין אם בשל שגרה שוחקת.

ישנן דרכים רבות להעלות את רמת החשק המיני, ואחת הפשוטות והאפקטיביות שבהן היא באמצעות מאכלים מעוררי תשוקה. בנוסף רצוי להימנע ממזונות שמפחיתים את רמת העוררות המינית ועוד המלצה היא לבצע פעילות גופנית שגם לה השפעה חיובית על החשק המיני.

כדאי לדעת שלפני מספר שנים ערכה דורקס, אחת החברות הבולטות בשוק הקונדומים, סקר רחב היקף שמספק הוכחה (למי שזקוק לה) שאכן ישנו קשר הדוק בין תזונה לבין פעילות מינית, ולא רק בגלל שתזונה לא נכונה מובילה למשקל עודף שפוגם בדימוי העצמי של האדם.

אילו מאכלים מגבירים את החשק המיני לפי דורקס?

חברת דורקס ממליצה על המאכלים הבאים, שמוכרים כמגבירים את החשק המיני:

אגוזי מלך – עשירים באומגה 3 שמשפרת את זרימת הדם בגוף ומחזקת גם את הצד הקוגניטיבי שלנו (והרי ידוע שהמוח הוא איבר המין החשוב ביותר).

תותים – פרי בעל חזות מעוררת תאווה וכן צבע דומיננטי שאי אפשר להתעלם ממנו. בנוסף האופן שבו אוכלים אותו מייצר חשק גם לפעילויות מענגות אחרות עם הפה והשפתיים. נהוג לייחס לתותים גם את שיפור איכות הזרע הגברי.

שוקולד – אחד החיבורים היותר עוצמתיים הוא בין שוקולד לסקס. בפרט תורמות לכך חומצות אמינו שונות שיש בשוקולד, ושגורמות לגוף לייצר יותר סרוטונין שלכשעצמו תורם לחשק המיני.

נבט חיטה – אולי לא בדיוק המאכל המתאים ביותר לאכול באמצע יחסי מין או לשלב אותו במשחק המקדים, אבל תזונה עשירה בנבט חיטה מספקת לגוף הרבה אבץ וכמות נאה של ויטמין E – ואלה מחזקים מאוד הן את הדחף המיני והן את האונות.

איזו תזונה פוגעת בתפקוד המיני?

חברת durex מספקת בנוסף גם המלצות לגבי מאכלים שכדאי להימנע מהם אם אתם רוצים לשמור על תפקוד מיני מיטבי, וליתר דיוק על קבוצות מאכלים שמזיקות לנו פיזית ורגשית.

בפרט מומלץ לוותר על מזונות שומניים שלא עושים לנו טוב. מאכלים שיש בהם שומן רווי (שומן שנמצא במזונות מן החי) מובילים להצטברות כולסטרול על דפנות כלי הדם, ועל כן כלי הדם הופכים צרים יותר.

התוצאה: זרימת הדם נחלשת, ובפרט לא מגיע מספיק דם אל איבר המין הגברי. בנוסף צריכת שומן מן החי מגבירה את הסיכון לחלות במחלות רבות ובהן מחלות של הלב ומחלות של כלי הדם – ומן הסתם אדם שאינו בריא לגמרי יתקשה לתפקד היטב בזמן סקס.

גם אלכוהול עלול לפגום בתפקוד המיני, ובפרט אם לא מקפידים על מינון סביר.

למה חברת durex ממליצה על פעילות גופנית בתדירות נאותה?

מרכיב נוסף עליו ממליצה חברת durex לכל מי שרוצה ליהנות מחיי מין מלאים ומהנים הוא פעילות גופנית בתדירות נאותה.

להמלצה זו של דורקס יש 2 סיבות עיקריות:

ראשית, פעילות גופנית בתדירות נאותה שומרת על כל מערכות הגוף במצב תקין ואפילו אופטימלי, ומשפרת את זרימת הדם בכל הגוף – מרכיבים הכרחיים לתפקוד מיני מיטבי.

שנית, ריצה, שחייה, כדורסל, כדורעף, רכיבה על אופניים וכל ענף ספורט אחר שתעסקו בו בתדירות מספיק גבוהה מובילים לשחרור הורמונים שונים בדם של הבן אדם, ולהורמונים אלה השפעה חיובית מאוד על החשק המיני. בחברת durex מדגישים שהטוב ביותר הוא לבחור את סוג הספורט החביב עליכם ושהכי מתאים לאורח חייכם כך שיש סיכוי טוב במיוחד שתתמידו בו לאורך זמן בדרך לגוף בריא, נפש בריאה וסקס מעולה.

?