על חשיבות התזונה הנכונה אחרי ביצוע ניתוח בריאטרי

ניתוח בריאטרי פרטי הוא ניתוח מורכב אשר המטרה שלו הינה טיפול בהשמנת יתר. השמנת יתר הינה ללא ספק המחלה של המאה ה – 21, מחלה אשר הופכת לנפוצה יותר ויותר מיום ליום, וגורמת למחלות משנה רבות מאוד ואפילו, גובה חיי אדם. הטיפול בהשמנת יתר באמצעות ניתוח בריאטרי הינו טיפול אשר הופך להרבה יותר נפוץ מאשר בעבר, במיוחד בישראל, וכיום מתקיימים עשרות אלפי ניתוחים כאלו בארץ מידי שנה.

אם גם אתם עומדים לעבור ניתוח שכזה, חשוב מאוד שתדעו כי לא מדובר בפתרון קסם כל שהוא אשר יהפוך אתכם לרזים וחטובים בן רגע. בכדי להגיע לתוצאות הטובות ביותר לאחר הניתוח, להרזות ולשמור על גוף חטוב ובריא עליכם להכנס למשטר תזונה לא רק לפני הניתוח, אלא גם אחריו.

הקיבה, אשר את הנפח שלה מקטינים בדרכים שונות (תלוי בסוג הניתוח), הינה איבר משתנה אשר יכול להתרחב שוב בסופו של דבר. זהו איבר אשר מתאים את עצמו לצרכים של האדם ולכן אם לא תשמרו על תזונה נכונה לאחר הניתוח, תאבדו את כל היתרונות שלו.

תזונה נכונה מותאמת אישית

לאחר ניתוח בריאטרי פרטי עליכם לפנות אל רופא מקצועי או תזונאי מומחה אשר יבנו יחד אתכם את תפריט התזונה המתאים לכם בהתאם למצב שלכם, בהתאם ללוח הזמנים היומי שלכם, מאכלים שמתאימים לתקופה שלאחר הניתוח וכמובן, התפריט הזה ישתנה בהתאם לזמן שעובר ממועד הניתוח.

לכן, לפני שאתם עוברים ניתוח בריאטרי זכרו כי מדובר בתהליך שלם, ועבודה שתדרש מכם, לא פתרון קסם. עליכם לזכור כי לאחר הניתוח ליווי רפואי ותזונאי הוא חשוב מאוד והוא זה שיעזור לכם למצות את הטוב ביותר מהניתוח, ליהנות מהיתרונות שמעניק ניתוח כזה ולשמור על התוצאות למשך זמן רב מאוד ללא כל בעיה.

הרגילו את הגוף שלכם לחיים בריאים

אחת הבעיות המתסכלות יותר שנתקלים בהם אנשים אשר מנסים דיאטות כאלו ואחרות הן שבסופו של דבר המשקל עולה בחזרה, ואפילו יותר מכך. רבים מצליחים בעזרת דיאטה לרדת הרבה מאוד ממשקלם, אך מתקשים בשלב של אחרי הדיאטה – לשמור על התוצאות ולשמור על אורח חיים בריא יותר. כאן מגיע היתרון של ניתוח בריאטרי פרטי.

בשל העובדה שבניתוח נפח הקיבה הופך להיות קטן יותר, אתם לא צריכים לאכול ארוחות גדולות כדי להרגיש שבעים, ותחושת הרעב התמידית שמלווה אתכם תעלם לחלוטין. אם תשמרו על תזונה נכונה ואורח חיים בריא תוכלו לשמור על התחושה הזו וכך לשמור על גוף חטוב לאורך זמן רב ללא כל בעיה. לעומת זאת, אם תחזקו לשגרת התזונה שליוותה אתכם עד כה, בסופו של דבר נפח הקיבה יגדל בחזרה והמשקל הישן שלכם יחזור שוב.

לכן הקפידו לקבל ליווי רפואי מקצועי וקבוע גם לאחר הניתוח וכך תוכלו לשמור על התוצאות שלו וליהנות מהן.

?