הכירו את אבקת חלבון דיימטייז

החלבונים הם אבני הבניין של הגוף שלנו ובפרט של השרירים. במיוחד חשובים החלבונים למי שעוסק או עוסק בספורט או בפיתוח גוף, ועל כן כדאי להם להכיר את אבקת חלבון דיימטייז – תוסף תזונה שכולל חלבון איכותי במיוחד מסוג מי גבינה איזולט.

אילו סוגי מי גבינה יש?

מי גבינה, כלומר הנוזלים המופרשים תוך כדי הפיכת החלב לגבינה (התהליך הנקרא גיבון), כוללים באופן כללי חלבון איכותי. ישנם 4 סוגי מי גבינה: רגיל, איזולט (שנקרא גם מבודד), מי גבינה שעברו הידרוליזה ומי גבינה עם חלקיקים זעירים. שני הסוגים האחרונים מתעכלים מהר מאוד, וגם הסוג הרגיל הוא כאמור איכותי, אבל האופציה של חלבון מי גבינה מבודד (או איזולט) היא המומלצת ביותר – דיימטייז איזו 100, כלומר אבקת החלבון של חברת דיימטייז שמורכבת מחלבון מי גבינה איזולט, היא דוגמה טובה לתוסף תזונה שמספק לגוף את כל היתרונות של מי הגבינה איזולט.

היתרונות המשמעותיים של מי גבינה איזולט

מי גבינה איזולט – שמהם כאמור מכינים אבקת חלבון iso 100 – מספקים לגוף חלבונים איכותיים במיוחד.

סיבה אחת לכך היא הריכוז הגבוה של חלבון (שתרומתו לגוף משמעותית, ובפרט עבור הספורטאים, מפתחי הגוף והמתאמנים), סיבה שנייה היא אחוזי השומן הנמוכים (והרי אחד החסרונות המשמעותיים של צריכת חלבון דרך תזונה היא שבחלק גדול מהמקרים המאכלים עתירי שומן, והשומן פוגם בהישגי האימונים) ועוד סיבה חשובה היא הכמות המשמעותית של הלאוצין במי גבינה איזולט (לאוצין היא חומצת אמינו חיונית שעוזרת לבניית השרירים ולשמירה על אחוזי שומן נמוכים).

איך לצרוך מי גבינה איזולט?

מי גבינה איזולט תורמים כאמור לבניית מסת שריר ולהפקת מלוא התועלת מכל אימון ואימון. על-מנת להיעזר בהם בצורה היעילה ביותר כדאי לצרוך אבקת חלבון דיימטייז או תוספים אחרים שמבוססים על אותם מי גבינה כבר כשמתעוררים בבוקר, או לחילופין לקראת האימון.

אם מסיבה כזו או אחרת אתם יכולים לצרוך דיימטייז איזו 100 רק אחרי האימון – הוא גם כן יעשה את העבודה.

חשיבות החלבונים ממי הגבינה איזולט

חלבונים מוגדרים כאבני הבניין של גוף האדם, שכן הם אלה שמרכיבים כמעט כל תא ותא בגוף ובפרט ברקמות של שרירים.

כל חלבון הוא תרכובת של חומצות אמינו, כשישנן כ-20 חומצות כאלה בגוף. נהוג לחלק את אותן חומצות אמינו שרלוונטיות לגוף האדם ל-2 קבוצות, חומצות חיוניות וחומצות בלתי חיוניות. אלה החיוניות הן אלה שהגוף לא מסוגל להפיק בעצמו ועל כן זקוק להם ממקור חיצוני כגון אבקת חלבון דיימטייז.

האימפקט של החלבונים שיש במי גבינה איזולט כולל את המרכיבים הבאים:

* הגדלת מסת השריר (ועל כן הם חשובים למי שרוצה גוף מסיבי יותר, ובפרט כמובן לספורטאים, ובאופן כללי לכל מי שרוצה גוף מרשים יותר)

* הבטחת תפקוד אופטימלי של מערכת חילוף החומרים

* שיקום רקמות שריר פגועות (במקרים רבים אחרי אימון ישנם קרעים מיקרוסקופיים בשרירים, ואם הם לא יתאחו הפגיעה עלולה להחמיר ואפילו למנוע מהאדם להתאמן באופן מלא)

* חידוש רקמות שריר

* בניית רקמות שריר חדשות

* הבטחת התאוששות מהירה ומיטבית אחרי אימונים

* חיזוק השרירים כך שהם נוטים פחות להישחק

עוד חשוב לדעת שלצד חלבונים ממי גבינה איזולט – שהמקור שלהם כאמור עשוי להיות תוסף תזונה שמבוסס על אבקת חלבון ממי גבינה איזולט – על ספורטאים ומתאמנים לספק לגוף גם פחמימות מורכבות (פחמימות בעלות ערך גליקמי נמוך, שמתפרקות בגוף לאט ועל כן מספקות לו אנרגיה למשך זמן רב) וגם פחמימות פשוטות (בעלות ערך גליקמי גבוה, שמתפרקות בגוף בקצב מהיר ומספקות לו אנרגיה מידית).

?