מזון בריא

בעודנו חיים במדינה המנסה לחקות את תרבות המערב, אנחנו סופגים התנהגויות לא רצויות שקשורות לתזונה היומיומית שלנו. הילדים הצופים בטלוויזיה נחשפים לפרסומות שמתארות מזון לא בריא בתור מזון בריא, בכדי למכור לנו, אלא שהן לא מצליחות לעבוד על כולנו. כידוע, מזון בריא מכיל ויטמינים, סיבים תזונתיים, חומצות אמינו ומגוון גדול של אלמנטים חיוניים לבריאות ולהתפתחות הגוף של הילדים שלנו. צריכה של ירקות ופירות אורגניים, כמו שאר המוצרים, היא מאוד חיונית לגוף ומונעת מאיתנו לפתח מחלות שונות כבר מגיל הינקות. משק זינגר מודע לכל תרבות האכילה בארץ, לכן הוא מייעץ לצרוך מזון בריא באמצעות אכילה של פירות וירקות אורגניים, פחמימות מורכבות מדגנים מלאים, קטניות ושומנים בלתי רוויים שניתן למצוא באגוזים, שמן זית ועוד.

אוכל ללא חומרים רעילים

כבר במשך שנים שהדעות חלוקות לגבי צריכה של מזון אורגני בתור מזון בריא, אך נראה כי למרות שהדעות חלוקות, יותר ויותר אנשים עושים את השינוי ועוברים לאורגני, מאחר שהם מודעים לכך כי הוא לא מכיל רעלים, חומרי הדברה, הורמונים ואנטיביוטיקה. הגוף שלנו אומנם מסוגל לעכל את החומרים הרעילים, אך עם הזמן ככל שהחומרים מצטברים בגוף, אנחנו הורסים אותו ומעלים את הסיכון למחלות רבות. עם הזמן הביקוש לאורגני עולה וכך גם המחיר יורד בהתאם, כך שניתן להוסיף כמה שקלים בכל חודש על רכישה של מוצרים אורגניים ובתמורה לקבל אורח חיים בריא.

שינוי לאורח חיים בריא

ייתכן כי עד עכשיו התרגלתם לחיות בשניים ולא דאגתם לאף אחד מלבדכם, אך ברגע שמגיחים ילדים לאוויר העולם הכול משתנה ויש למי לדאוג. זה בדיוק הזמן לעשות את השינוי ולצרוך מזון בריא שיהיה הבסיס לבריאות האיתנה של הילדים שלכם. חשוב למנוע מהם את הרעלים השונים, את ההורמונים ואת האנטיביוטיקה, בכדי לאפשר להם חיים טובים יותר הן בתור ילדים והן בתור בוגרים. אין ספק כי יש הבדל בין ילדים שאכלו מזון בריא לבין ילדים שלא העניקו יחס למשוואה הזו. ההתפתחות היא שונה, המצב הבריאותי וכל פקטור אחר.

תשמור על עצמך!

 אין ספק כי אכילה של אוכל שגדל בסביבת חומרי הדברה מהווה כהרס ואף כסכנה, אך לא כולנו מודעים לכך, מאחר שאם מוכרים לנו את זה כנראה שזה לא מזיק. בנוסף לירקות ופירות לא אורגניים, הרי מוכרים לנו גם סוכרים מזיקים, אוכל תעשייתי ומשומר ומגוון גדול של מוצרים לא בריאים, שגם להם דרך אגב יש אישור ממשרד הבריאות, למרות שלצד שם החטיף או המאכל רשומים שמות לא מובנים של חומרים, שלאחר בדיקה אנחנו מגלים כי הם מסוכנים לבריאות שלנו. אז מי למעשה שומר עלינו אם לא משרד הבריאות? כנראה שכל איש לעצמו, באחריות אישית לכל מה שנכנס לתוך הפה. אוכל בריא זה אוכל אמיתי, שגדל בצורה טהורה ללא עזרים רעילים, זה מה שהילדים שלנו צריכים ללמוד.

?