התפתחותן של מסעדות שף המתמחות במזון בריא

פעמים רבות אנו שואלים את עצמינו מה בריא בשבילנו, מסתמכים על טורי עצות בעיתונים כלשהם, או על חצאי דברים ששמענו. העמוד הבא עוסק בשאלת המזון הבריא ומראה את מקומה בארץ ישראל הקולינרית של ימינו.

מהו מזון בריא ומי קובע זאת?

השאלה מה זה בריא היא שאלה מהותית שמעסיקה רבים מאיתנו באופן יומיומי. המזונות אותם אנו צורכים, הויטמינים ותוספי התזונה שאנו נוטלים, ואפילו המים שאנו שותים, כל אלו משפיעים על המצב הבריאותי שלנו. התשובה לשאלה מה זה בריא טמונה בגוף השואל. ההתאמה לבריאותנו נעשית לפי התאמה לצרכים האישיים של כל אחד ואחת מאיתנו, ולא לפי נוסחת קסם בריאה שמתאימה לכולם. נכון, יש מאכלים שנחשבים לסופר בריאים, ויש תפיסות תזונתיות שהן אחידות לכולנו, אך חשוב מאוד לזכור שגוף האדם הוא מכונה מורכבת מאין כמותה, ולכן כל אחד דורש הרכב תזונתי אחר, בהתאם לצרכים הייחודיים של גופו.

הרפואה המערבית הבינה כבר מזמן שהתזונה שלנו היא מרכיב חשוב בבריאותינו, שישנן מחלות רבות שניתן למנוע באמצעות שינוי בדפוסי הדיאטה של האדם, ובשל כך מקצועות רפואיים רבים נותנים את קשבם לתזונה. רופאים, יועצי תזונה ודיאטנים עוסקים בהתאמה אישית של תפריטים אישיים למטופליהם, במטרה לאפשר להם ליהנות מתרכובות חומרים ייחודיות המתאימות לצרכים של גופם.

הייחודיות של מסעדות שף – התאמה של התפריט במומחיות שאין כמותה

מסעדות שף מאפשרות התאמה מירבית של התפריט לצרכים שלכם, הן מבחינה בריאותית ותזונתית, והן מבחינת החוויה הקולינרית שאתם מחפשים לכם ולאלו שסועדים איתכם. המודעות למזון בריא ותזונה נכונה בארץ שלנו הולכת וגדלה עם השנים, ובכך גם ההיצע בתחום המזון והמסעדנות מתאים את עצמו לדרישה ולשוק ההולך והגובר. שפים לומדים על תזונה מכל כיוון אפשרי, החל מגידול של צמחים, ירקות, פירות, דגנים וכו’, דרך הנדסה גנטית ורכיבים תזונתיים, ועד לתהליכי בישול, טיגון, אפייה ושאר התהליכים המרכיבים את עבודתו של השף. בזכות ידע רב שצברו במהלך שנות ניסיונם ובמהלך לימודיהם המקצועיים, הצטיידו השפים בכלים שמאפשרים להם בנייה של תפריטים בצורה שמתאימה במדויק לקהלי יעד ספציפיים ולדרישות תזונתיים קפדניות. בזכות המודעות ההולכת והגוברת לתזונה נכונה בארץ, שהעלתה את הביקוש לשירותי מסעדנות בריאים ואיכותיים, צצו מסעדות שף רבות שחורטות על דגלן ותפריטן תזונה נכונה ובריאה, דלת קלוריות ושמנים לא בריאים, ומלאה בסיבים תזונתיים, חלבונים וכל טוב המזין את גופינו.

מזון טבעוני, אורגני, צמחוני וייחודי

ישנם מספר טרנדים שנחשבים לבריאים באופן כללי, טרנדים שתפסו יותר בתור שם מונח בארץ, הגדרה כוללת למאכלים בריאים. מדובר למעשה בתפריטים הטבעוניים והצמחוניים, ובמזונות האורגניים. תנועת הצמחוניים והטבעוניים, שהולכת וגדלה גם היא במדינתנו קוראת להפסקה בצריכה של מוצרים מן החי, הכוללים בשר, חלב, דגים ואף דבש במקרים של טבעוניים קיצוניים. המזון הבשרי לטענת הטבעוניים ולטענתם של מחקרים מסוימים, אינו תואם את יכולות עיבוד המזון שלנו, ולכן לא מתעכלים טוב, ובסופו של דבר יוצרים מצבים רפואיים מסובכים ולא בריאים, ואף קשיים בעיכול ומחלות. טבעוניים וצמחוניים רבים שהפסיקו צריכה של בשר מדווחים עליה משמעותית במצב הבריאותי שלהם. ייתכן גם כי הם מחליפים את מקורות החלבון שלהם במקורות מן הצומח כמו דגנים, עדשים, תבלינים, אורז ועוד. המזון האורגני מתבסס על גידול טבעי ונקי מכימיקלים ומשיטות גידול לא טבעיות ומזיקות. ניתן למצוא בארץ מסעדות שף רבות המתמחות באוכל טבעוני וצמחוני, ומגישות מאכלים העשויים מחומרים אורגניים, ללא חומרים משמרים המוגשים בצורה טבעית ובטעם מיוחד.

מידע נוסף ניתן למצוא בפורטל מסעדות http://www.2eat.co.il/

?