איך להיפטר מעצירות?

כל מי שאי פעם סבל מעצירות יודע כי מדובר בבעיה לא נעימה ומתסכלת מאוד. עצירות יכולה לגרום לכאבי בטן קשים ולא נעימים כלל, לבחילות, הקאות, חוסר נוחות כללית ועוד. ישנם אנשים רבים אשר סובלים מעצירות באופן כרוני וקבוע, וישנם כאלו אשר אצלם היא מגיעה רק לפעמים.

בכל מקרה, במאמר הבא תוכלו למצוא פתרונות אשר יעניקו לכם את התשובה איך להיפטר מעצירות ויאפשרו לכם לשחרר את כאבי הבטן ותחושת אי הנוחות בקלות רבה. כמובן, ישנם מקרים בהם המקור של העצירות הינו עמוק יותר ולכן במידה ואתם סובלים מעצירות זמן ממושך מאוד ולא מצליחים להיפטר ממנה בשום דרך, פנו אל הרופא שלכם בכדי שיבדוק את העניין ויראה מה המקור ממנו מגיעה העצירות.

צרכו יותר סיבים תזונתיים

הגורם השכיח ביותר לעצירות הינו חוסר בסיבים תזונתיים. סיבים תזונתיים נמצאים בדרך כלל במוצרים כמו קמח לבן, לחם, אורז וכדומה. הסיבים התזונתיים משפיעים על מערכת העיכול בשני מישורים:

סיבים בלתי מסיסים, אשר נמצאים במגוון פירות וירקות, גורמים ליצירת נפח גדול לצואה, מה שגורם לעצבים מתוך המעי הגס להניע את מערכת העיכול.

סיבים מסיסים אשר נצרכים על ידי חיידקי המעי, וכך נוצרות חומצות אשר מגבירות את התנועה של המעיים ומשפרות את הפעילות של מערכת העיכול.

ההמלצה לאדם בוגר הינה צריכה של בין 25 לבין 30 גרם סיבים תזונתיים ביום. חשוב גם לדעת כי לא כדאי לצרוך יותר מידי סיבים תזונתיים, כמות מופרזת יכולה לגרום אף היא לעצירות או כאבי בטן.

צריכת פרוביוטיקה

פרוביוטיקה הוא מונח המתייחס לחיידקים ידידותיים. מדובר בחיידקים אשר נצרכים דרך מזונות שונים וכן דרך תוספי תזונה מיוחדים, ומאפשרים להכניס לגוף חיידקים אשר יכולים לשפר את פעילותה של מערכת העיכול, ושל הבריאות הכללית של האדם בכלל. תוספי פרוביוטיקה ניתן למצוא לכל גיל, גם לנטילה באופן חד פעמי, כאשר אתם מתחילים לסבול מעצירות, או אפילו באופן קבוע אם יש לכם עצירות ובעיות במערכת העיכול באופן קבוע ואתם רוצים לדעת איך להיפטר מעצירות.

תרופות סבתא לטיפול בעצירות

ישנן כמה “תרופות סבתא” מוכרות אשר הוכיחו את יעילותן ויכולות להעניק לכם את התשובה המדויקת לשאלה איך להיפטר מעצירות. השיטות הנפוצות והיעילות ביותר הן:

ערבבו חצי כוס של מים חמימים עם כף שמן זית ולימון אחד סחוט. שתו את המשקה, רצוי על בטן ריקה ובתוך זמן קצר תוכלו להיפטר מהעצירות שלכם. שמן הזית נחשב בתור חומר משלשל טבעי, הלימון יוצר הפרשה של מיצי מרה והמים החמימים מרפים אל מערכת העיכול ומסייעים לשחרור שלה.

צרכו שזיפים, בין אם כפירות טריים ובין אם כיבשים. בנוסף, במקרים קיצוניים מומלץ להשרות את הפירות בתוך מים למשך 8 שעות לפחות ולשתות לאחר מכן את המים בהם הושרה הפרי.

?