מחזירים ממרחים הביתה בגרסה בריאה ואיכותית יותר

הימים שבהם נאלצנו להימנע מאכילת ממרחים בגלל חשש מהשפעות בריאותיות מזיקות הסתיימו. תודות לשיפורים טכנולוגיים, עלייה במודעות והשקעה בבחירה מוקפדת של חומרי גלם משובחים, כל אחד מאתנו יכול כיום להציע למשפחה ממרחים בגרסה בריאה ואיכותית מאי פעם. הנה כמה מהם:

1. ממרח קקאו ואגוזי לוז

חברת אלמנדוס משווקת באתר שלה סוגים שונים של ממרחי שוקולד מעולים עם 60% מוצקי קקאו. אם מביאים בחשבון את היתרונות של קקאו ואגוזי לוז בהקשר של הפחתת הסיכון לקרישי דם, הורדת לחץ דם גבוה ושיפור ביצועים קוגניטיביים, מבינים כיצד הוא מצליח לשמור על מעמדו כמעט משחר האנושות.

אבקת הקקאו שנמצאת בממרח שוקולד פרווה איכותי מכילה פלבנואידים, שהם חלק מקבוצה חזקה של חומרים נוגדי חמצון. לפי מחקרים רפואיים, הקקאו הוא גם אחד המזונות שמכילים רמה גבוהה של פוליפנול והוא הרבה יותר בריא מאשר יין אדום או תה.

2. ממרח חלבה

ממרח חלבה איכותי מכינים בכבישה קרה ללא תוספת סוכר. את הממרח הזה ניתן לשלב בכריכים, טוסטים ומאפים וההשפעה הבריאותית החיובית שלו נובעת מהרכב חומצות השומן שמסייעות בהורדת כולסטרול.

מי שרוצה לעודד את המשק המקומי יכול לקנות דרך חברת אלמנדוס ממרח חלבה כחול-לבן. הממרח בעל מרקם רך וחלק, הוא נמרח בקלות ועמיד באפייה. באתר האינטרנט של אלמנדוס ניתן להזמין ממרח חלבה במגוון משקלים ורק צריך לבחור משקל כדי לקבל מחיר תואם.

3. ממרח אגוזי לוז

מי שלא משתמש בממרח אגוזי לוז על בסיס שבועי לפחות לא יודע מה הוא מפסיד. האמת היא שלא חייבים להיות מעריצים של אגוזי לוז כדי ליהנות מהממרח הזה, מה גם שרשימת היתרונות הקולינריים שלו עולה בהרבה על המשוער.

קודם כל, ממרח אגוזי לוז וקקאו פרווה של חברת אלמנדוס למשל נמצא תחת פיקוח בד”צ העדה החרדית ולכן מתאים גם למשפחות שומרות מסורת. בתוך כך, מדובר בממרח נוגט עשיר וטעים במיוחד שמיוצר מאבקת קקאו איכותית ואגוזי לוז נבחרים. מיותר לציין שהממרח מתאים לאפייה, מילוי ומריחה ושאפשר לשלב אותו במתכונים לפרלינים וקינוחים – אבל הנה עשינו את זה.

4. מחית נוגט

קרם נוגט עשוי לרוב מאגוזי לוז אך יש הבדל בין נוגט קלאסי שעשוי אגוזי לוז בלבד, לבין ממרחי נוגט חדשים שעשויים מאגוזי לוז ושקדים ביחסים שונים. השימוש בממרחי נוגט תלוי בטעם שאותו רוצים להשיג כי לאגוזי לוז ולשקדים יש טעם שונה, מה גם שקיימים ביניהם הבדלי צבע: שקדים בהירים יותר מאגוזי לוז וכשקונים ממרח כזה צריך לבדוק האם מדובר באגוז נטו ללא סוכר או בממרח בתוספת סוכר.

בחברת אלמנדוס פותרים בשבילנו את הבעיה. דרך האתר ניתן להשיג בלחיצת כפתור מחית נוגט פרווה או מחית נוגט חלבי של חברת לובקה, ויש גם אפשרות לרכוש אבקת נוגט כחומר גלם. אבקת הנוגט של אלמנדוס נקראת בעגה המקצועית “פרלינה” והיא מבוססת על תערובת של קרמל ואגוזי לוז קלויים וטחונים בתוספת וניל.

5. מחית פיסטוק

מלך הנשנושים הבלתי מעורער של המשפחה הישראלית הוא הפיסטוק. אחרי תקופה ארוכה שבמהלכה הפיסטוקים נזנחו מאחור, הם חוזרים כעת למרכז הבמה בזכות השקעה מרחיקת לכת בחומרי גלם איכותיים.

מחית פיסטוק של חברת אלמנדוס היא בדיוק מה שהמשפחה שלך צריכה. המחית מיוצרת מפיסטוק בלבד, היא בעלת מרקם קטיפתי טעם עשיר ומובן שאין בה תוספות וחומרים משמרים. אם זה לא מספיק, הריכוז הגבוה של הפיסטוק במחית מכיל פחמימות, חלבונים, שומנים, סיבים תזונתיים ועוד ויטמינים ומינרלים חיוניים.

?