דיאטה לחולי סרטן

מחלת הסרטן נתפשת, ובצדק כמובן, כמחלה קשה במיוחד, כך שלכאורה “דיאטה לחולי סרטן” היא ביטוי מעט מוזר: מה פתאום אדם הנאבק על חייו, וממילא במקרים רבים מאבד את התיאבון כתופעת לוואי של הטיפולים, זקוק לדיאטה? והאם אפשר להילחם במחלת הסרטן הכה מאיימת באמצעות שינוי תזונה? אולם בפועל, מחקרים רבים מוכיחים כי תזונה נכונה לא רק מגדילה את סיכויי ההחלמה מסוגים רבים של סרטן אלא גם עשויה למנוע את היווצרותם מלכתחילה, כך שכדאי מאוד להיות מודעים לקשר בין אוכל להתפתחות בלתי מבוקרת של תאי הגוף וגם, כמובן, ליישם את ההמלצות.

מזונות בסיסיים וחומציים

הכלל הראשון בתזונת מי שחלה במחלת הסרטן הוא להרבות במאכלים בסיסיים ולצמצם באלה החומציים. הסיבה לכך היא שחומציות יתר בתאים מחלישה אותם והופכת אותם לפגיעים יותר, ובנוסף נפגעת פעילות האנטי אוקסידנטים. תוצאה נוספת של דיאטה מרובת מאכלים חומציים היא עידוד התרבותם של נגיפים, טפילים ושאר מזיקים.

רשימת המזונות החומציים כוללת בעיקר בשר וכן חלב ומוצריו, ואילו מזונות בסיסיים הם פירות וירקות.

למנוע את הגלוקוז מהסרטן

ה”מזון” העיקרי של תאי הסרטן הוא גלוקוז, כך שככל שנפחית במאכלים בעלי ערך גליקמי גבוה תואט התפתחותה של מחלת הסרטן ובמקרים מסוימים אף עשויה להיבלם כליל.

בנוסף, רמות גבוהות של אינסולין וכן תנודות קיצוניות ברמתו בגוף פוגעות ביעילות המערכת החיסונית ומקשות עליה להילחם באויבים שונים ובהם מחלת הסרטן – כך שההמלצה החד משמעית היא דיאטה של מזונות בעלי ערך גליקמי נמוך על פני כאלה בעלי ערך גליקמי גבוה (שמעודדים הפרשה רבה של אינסולין). לדוגמה, כדאי להעדיף פסטה מחיטה מלאה או אורז מלא, וכן לצרוך קטניות שונות.

שומן כמעודד סרטן

שומן רווי מפריש הורמונים מזיקים ולכן נמצא כקשור לסוגים מסוימים של מחלת הסרטן ובהם סרטן הערמונית, סרטן השד וסרטן המעי הגס.

בנוסף, גורם השומן הרווי להיווצרותם של רדיקלים חופשיים, הפוגעים אף הם בבריאותנו, ובאופן כללי הוכח כי השמנת יתר מגדילה באופן ניכר את הסיכון לחלות בסרטן.

כמובן שאין פירוש הדבר כי מי שסובל ממשקל עודף צריך להכריז על דיאטה מהירה ולהיפטר בבת אחת מהקילוגרמים העודפים, שכן זו מפרה את האיזון הגוף ועלולה לפגוע במערכות חיוניות כולל המערכת החיסונית ודווקא לגרור התפרצות מחלות שונות – אבל כן כדאי לשמור באופן קבוע על תפריט מאוזן ועל משקל המתאים לגובה ולגיל.

מאכלים שנלחמים בסרטן

רשימת המאכלים שנלחמים במחלת הסרטן הולכת ומתארכת מיום ליום בזכות המחקר המקיף בתחום וגילוי סגולותיהם של מזונות רבים שבעבר היו ידועים כבעלי יכולות ריפוי אולם נדחקו הצידה לטובת מזונות מעובדים ופאסט פוד (ולטובת תזונה בלתי מאוזנת באופן כללי שנעה בין אכילת יתר לדיאטה מהירה וחוזר חלילה).

המאכלים הבריאים ביותר הם, באופן טבעי, הפירות והירקות, שמספקים לגוף אנטי אוקסידנטים חשובים, ויטמינים חיוניים ועוד. בעיקר כדאי להרבות בירקות הנמנים על משפחת המצליבים (כרוב על מיניו השונים והמגוונים, ברוקולי וכו’) וכן מומלץ לוותר על בישול ולהעדיף אותם חיים או מאודים.

עוד כדאי לצרוך מזונות שיש בהם פיטוכימיקלים, אותם כימיקלים בריאים שמייצרים צמחים כדי להגן על עצמם מפני חרקים ומפני האלמנטים המזיקים שבשמש. בקבוצה זו נמצאים הבצל, השום, הקטניות השונות, דגנים, נבטים, פולי סויה, זרעים ואגוזים וכמובן גם פירות וירקות באופן כללי.

פטריות כגון מאיטקי וריישי נמצאו אף הן כלוחמות אמיצות בסוגים שונים של סרטן, וכך גם תה ירוק או חליטת לימון ולואיזה.

עוד מרכיב שכדאי לכלול בכל דיאטה, ובפרט בדיאטה מהירה (שאם כבר בוחרים בה, חשוב מאוד להגביל אותה בזמן ומומלץ גם להתייעץ עם דיאטנית מקצועית), הם תבלינים כמו כורכום, קינמון, ג’ינג’ר, זעתר, קורנית ופטרוזיליה.

?