איך שומרים על דיאטה בלי לוותר על לחם ודברי מאפה?

דיאטה היא תמיד אתגר. זה לא משנה באיזה שלב בחיים היא תופסת אתכם, בין אם לקראת החתונה או בשיא העומס והלחץ של העבודה – הדיאטה היא תהליך מורכב ומאתגר. נכון, בשלב מסוים ככל הנראה נתחיל ליהנות מעט יותר מהתוצאה, אבל התהליך לא נגמר ביום שאנחנו בוחנים את עצמנו שוב ושוב במראה בשביעות רצון.

למעשה, אחד החלקים הקשים ביותר בתהליך – הוא להצליח לשמור על הדיאטה לאורך תקופה ממושכת. הרי כל מי שעבר תהליך שכזה כבר יודע, שהעולם סביבנו מלא פיתויים וגירויים שקשה לעמוד בפניהם – בין אם אלו סוגי לחמים בהרכב ארוחת בוקר מפנקת או דברי מאפה טעימים במיוחד לצד כוס הקפה.

יש כאלו שבוחרים לוותר לגמרי על כל סוגי הפחמימות וזה אמנם יכול להתאים לחלק מהאנשים, אבל בואו נודה באמת – רובנו בני אדם שרוצים מידי פעם ליהנות גם מהדברים הקטנים שקשורים באוכל. אז מה עושים? איך שומרים על הדיאטה בלי לוותר על הלחם ודברי המאפה? בחמש מילים: מוצרים ללא גלוטן ולחם מקמח מלא.

תשכחו את כל מה שידעתם על מוצרים ללא גלוטן

פשוט כך, תשכחו את כל מה שחשבתם שידעתם על מוצרים בלי גלוטן. כי אתם עומדים לגלות עולם חדש של מאכלים ומוצרים טעימים, מצוינים ולא פחות חשוב – בריאים. בשנים האחרונות חלה בישראל ובעולם מהפכת גלוטן אמתית, שהגדירה מחדש את עולם המוצרים המיוחד הזה ואת השינויים שהמהפכה הזו הביאה עמה, ניתן להרגיש לא רק בטעמים ומרקמים איכותיים, שמצליחים להתעלות אפילו על המקור, אלא גם במגוון העצום של המוצרים שניתן למצוא כיום בשוק.

אם פעם, כשהייתם נכנסים לסופרמרקט, הייתם מוצאים את עצמכם מתלבטים בין אפשרות אחת או שתיים של מאכלים ללא גלוטן, כיום כשתכנסו לסופרמרקט תגלו שהאפשרויות הן בלי נגמרות – החל ממגוון עצום של מאפים ללא גלוטן, דרך פיצות ועד אפילו פסטות להכנה בבית. כשזה נוגע למוצרים ללא גלוטן, העולם בהחלט השתכלל ונפתח מחדש.

ומה עם קמח מלא?

גם מוצרים מקמח מלא לא קיבלו את המוניטין המזהיר ביותר לאורך השנים – למרות שהערך התזונתי הגבוה של מוצרים אלו, כבר ידוע לכל. ובדיוק כמו מוצרי הגלוטן, גם בתחום המוצרים מקמח מלא חלה מהפכה הקשורה בעיקרה למהפכת הבריאות שהתחוללה ברחבי העולם. יותר ויותר אנשים בוחרים לרכוש מוצרים מקמח מלא וכשיש ביקוש – יש גם יותר היצע. מאפים, פסטות וכמובן, איך אפשר לשכוח את הלחם. לחם מקמח מלא יכול לעזור לנו לשדרג כל ארוחה וכל כריך ועל הדרך גם לעזור לנו להמשיך לשמור על אורח חיים בריא.

אז איך שומרים על הדיאטה בלי לוותר על לחם ודברי מאפה? בקלות. כל מה שצריך זה לבחור בין מגוון המוצרים השונים מקמח מלא וללא גלוטן. בהצלחה!

?