קייטרינג דיאטטי וטבעוני לאירועים

אין זה סוד שאחד הטרנדים הגדולים ביותר בשנים האחרונות בעולם המזון בכלל ובעולם קייטרינג לאירועים בפרט, הוא טרנד הטבעוניות. יותר ויותר אנשים בשנים האחרונות עושים את המעבר מאכילת בשר או אכילת אוכל מהצומח, לאכילה של מזון טבעוני – כל אחד משיקוליו.

על פי הערכות מדובר על למעלה משני אחוזים בקרב האוכלוסייה שהם צורכים אך ורק מזון טבעוני, והמספרים נמצאים כל הזמן בעלייה. יש לציין שהמספרים משקפים גם ירידה חדה במכירות של בשר, חלב וביצים, זאת לצד עלייה משמעותית בצריכת חלב סויה, וכן מוצרים שמתאימים לטבעונים בחנויות אורגניות ובחנויות טבע למיניהן.

כשאלו המספרים, אין זה מפתיע שאנחנו עדין בעת האחרונה ליותר ויותר חברות אשר מציעות אפשרות של הזמנת קייטרינג דיאטטי טבעוני. מדובר על לא מעט חברות שחלקן קמו ונפתחו כתוצאה מהטרנד והביקוש הגובר ומציעות תפריט מיוחד לקהל היעד ולצדן חברות, ספקים ואנשי מקצוע קיימים אשר מציעים מזה שנים שירותי קייטרינג לאירועים ושידרגו בהתאמה את התפריט והוסיפו לו מבחר אפשרויות ומאכלים טבעונים מסוגים שונים.

אז אילו מנות טבעוניות ודיאטטיות מעניינות ניתן להגיש?

כאמור, קיים כיום ביקוש בלא מעט אירועים להגשת תפריט דיאטטי-טבעוני. היתרון בתפריט זה, מלבד היותו תפריט שאין בו שום דבר מהחי, שהוא תפריט שיכול להתאים לכולם, כלומר, זהו תפריט שמתאים גם למי שאוכל בשר וגם לצמחוניים, זהו תפריט שיכול להתגבר על כל בעיית כשרות, זהו תפריט שיכול להתאים לכל אירוע שהוא.

בתפריטי האוכל הטבעוניים אנחנו נמצא את אותה חלוקת מנות ידועה שיש באירועים, מנות פתיחה, מנות ראשונות, מנות עיקריות, קינוחים וכו’ – הנה כמה מנות מעניינות שיתאימו לכל שלב בערב:

מנות פתיחה – אפשר ליהנות כאן מסלטים מסוגים שונים, טחינה וחומוס, פשטידות ירק (בלי ביצים כמובן), סושי (בלי דגים), עגבניות ופלפלים ממולאים, פטריות ממולאות, מרקים קרים.

מנות ראשונות – קישים ופשטידות מסוגים שונים, מנות עם תפוחי אדמה, קינואה, בורגול, קציצות עדשים, לביבות ירק, ירקות מבושלים ועוד.

מנות עיקריות – למרות מה שניתן אולי לחשוב, גם בגזרת המנות העיקריות המבחר הוא בהחלט גדול ועשיר, לדוגמא מגוון קטניות בצורות שונות, מ’גדרה, מפסטות שהוכנו ללא ביצים, לזניות ללא גבינה, קציצות ירק מסוגים שונים, ותתפלאו לשמוע שאפילו יש חמין ירקות והמבורגר מירקות. כמו כן ניתן להגיש פלפלים וקובה צמחוני, טעים שלא תאמינו!

קינוחים – אם אתם מחפשים קינוחים לתפריט טבעוני, אז עצם העובדה שמדובר בתפריט ללא חלב ממש לא מקשה על העניין. ניתן להשתמש במוצרים פרווה כמו שנהוג בתפריטים רגילים של חברות קייטרינג, למשל שייקים על בסיס פירות העונה, עוגת שוקולד טבעונית (בהחלט יש דבר כזה), מחיות פרי, פאי תפוחים או אפרסקים ועוד.

זכרו, לפני שאתם בוחרים תפריט טבעוני או דיאטטי לאירוע, קחו בחשבון שהתפריט צריך להתאים לכל האורחים, ובשביל שזה יהיה כך, רצוי שהוא יהיה מגוון ורחב.

?