דיאטה לפני חתונה

כל חתן וכל כלה רוצים להיראות בשיאם ביום החתונה, ומבחינת רבים פירוש הדבר הוא בין השאר להיות רזים – כך שדיאטה לפני חתונה היא קונספט נפוץ למדי. כדאי לבצע את שינוי התפריט בצורה מושכלת וזהירה, כדי לא לאבד במקביל לקילוגרמים עודפים גם יכולות חיוניות, וכדי להתחיל באופן כללי את החיים המשותפים ברגל ימין.

ההכנות לחתונה

מיום שמחליטים בני הזוג על חתונה ועד לרגע שבו הם עומדים מתחת לחופה ונשבעים לאהוב עד סוף ימיהם, עוברת עליהם תקופה לחוצה ואינטנסיבית במיוחד.

ראשית, ההתחייבות לכרוך את החיים באלה של אחרים באופן מוחלט – גם אם לא מדובר בחתונה קתולית, וגם אם אחד מכל שלושה זוגות העומדים מתחת לחופה ייפרדו בסופו של דבר או אפילו לאחר פרק זמן קצר יחסית, עדיין מדובר בהתחייבות משמעותית – מביאה איתה מטבע הדברים שלל מחשבות ורגשות, ואלה, בחלק מהמקרים, מייצרים אכילת יתר (שהרי ידוע שאוכל בימינו הוא לא רק מזון לגוף אלא גם נחמה לנפש).

שנית, ארגון חתונה הפך בשנים האחרונות להפקה של ממש: בחירת לוקיישן, בחירת קייטרינג (תהליך שכולל לא מעט ארוחות טעימות, שגם הן מגבירות את הצורך בדיאטה), בחירת שמלת כלה, חליפה לחתן, סט בגדים נוסף לכלה, צלם, מוזיקה, תכנון מדוקדק של יום הנישואין, חיפוש אטרקציות שיהפכו את החתונה לבלתי נשכחת, הרכבת רשימת מוזמנים, חלוקת הזמנות ועוד ועוד משימות והתלבטויות. מאחר שהחיים הרגילים לא נעצרים, הרי שהאו-טו-טו חתן וכלה מוצאים עצמם עובדים בשעות הפנאי שלהם במשרה מלאה לחלוטין – הפקת חתונה – ואין פלא כי לא תמיד יש להם זמן לארוחות מסודרות ובריאות, וכשמתקרב מועד היום הגדול הצצה במראה מבהירה שיש צורך בדיאטה מהירה.

דיאטת בזק של מספר ימים או שבועות

ישנם סוגים רבים של דיאטות בזק המבטיחות השלת קילוגרמים עודפים במהירות מסחררת: דיאטת כרוב, הפרדת מזונות, דיאטת לחם, דיאטת סאות’ ביץ’, דיאטת אטקינס ודיאטה בשיטת חרמון הן רק חלק קטן משלל האופציות העומדות בפני חתן וכלה שמעוניינים להגיע לחופה רזים וקלילים (מה גם שהם עומדים לככב בסרטים ואינספור תמונות שילוו אותם לכל חייהם, ומן הסתם גם הרצון להיות מונצחים בצילומים ללא משקל עודף מגביר את המוטיבציה לשנות באופן דרמטי את הרגלי התזונה בימים או השבועות שלפני החתונה).

מצד אחד מדובר בפיתרון אפקטיבי ומוצלח מאוד: ויתור על חלק מהמאכלים אותם נוהגים לאכול, או לחילופין היצמדות לתפריט ספציפי מאוד (למשל, חצי אשכולית בבוקר עם שתי ביצים קשות/ שתי פרוסות גבינה צהובה, מנת בשר או דג בת 100 עד 150 גרם בתוספת סלט חי וחצי אשכולית בצהריים, ועוד מנת בשר או דג ולצידה ירקות מבושלים וכמובן חצי אשכולית בערב) – והגעה לאירוע ללא הקילוגרמים המיותרים והמכבידים. אמנם לא קל להעביר יום שלם עם תפריט שכזה, וגם הוויתור על מאכלים ועל הרגלים כרוך במאבק לא פשוט עם התשוקות הקולינאריות שלנו, אולם העובדה כי מדובר בפרק זמן מוגבל בן מספר ימים או מקסימום שבועיים שלושה, הופכת את הפיתרון למושלם לכאורה.

ממה צריך להיזהר

למה לכאורה? כי חשוב להיזהר מפני גרימת נזקים בלתי הפיכים לגוף ולנפש.

בכל דיאטה מהירה, גם כשהיא מוגבלת מאוד בזמן, טמונים סיכונים עקב המחסור באבות מזון חיוניים. חשוב מאוד לא להתפתות לבצע אותה לפרקי זמן ארוכים יותר כדי להשיל עוד קילוגרמים, ועוד יותר מומלץ להתייעץ עם תזונאית לפני שמתחילים דיאטה שכזו כדי להגיע לחופה לא רק רזים אלא גם בריאים פיזית ונפשית, ואם כבר, כדאי לנצל דיאטה מהירה לפני חתונה כקרש קפיצה לשינוי נכון יותר בתזונה ויציאה לדרך חדשה גם בתחום חשוב זה.

?