למה הדיאטה של ירדנה עובדיה מצליחה?

בכל יום ויום מחליטים כמה וכמה בני אדם ברחבי העולם להתחיל דיאטה. למעשה, סביר להניח שמהרגע שהתחלתם לקרוא את המשפט הקודם ועד עכשיו היו 2-3 אנשים שגמלה החלטה בליבם לשנות את התזונה, ואולי בכלל את אורח החיים, ולצאת לדרך חדשה. החדשות הרעות הן שרוב הדיאטות נכשלות, כלומר האדם לא מצליח להגיע למשקל היעד שקבע לעצמו, או שמגיע אליו אך לא מצליח לשמור עליו לאורך זמן. החדשות הטובות הן שיש גם דיאטה שעובדת – הדיאטה של ירדנה עובדיה.

למה רוב הדיאטות נכשלות?

לכאורה התשובה לשאלה למה רוב הדיאטות נכשלות פשוטה: כי קשה לנו לא לאכול יותר מדי.

אבל בפועל התשובה מורכבת יותר, שהרי דיאטה היא לא רק מה וכמה אנחנו אוכלים. כל הדיאטות מושפעות מהמצב הנפשי של האדם (וכמובן גם משפיעות על הנפש), מושפעות מהרגלי החיים השונים של האדם, יש בהן היבטים פיזיולוגיים (תגובת הגוף לשינויים שונים ובפרט לתזונה אחרת), מרכיב חזק מאוד של הנעה לפעולה, מוטיבציה והתמדה, וגם לסביבה יש אימפקט על סיכויי ההצלחה של דיאטה.

הסיבה העיקרית לכישלונן של דיאטות רבות היא אורח חיים שגוי מן היסוד, ואפילו מעוות. המין האנושי כבר לא אוכל כדי להתקיים אלא אוכל כדי ליהנות. מצד אחד, מדובר בהתקדמות: אנחנו לא רק שורדים אלא גם נהנים מהחיים, אולם ישנו מחיר יקר מאוד לקשר העז בין אוכל לבין רגשות חיוביים – קשר שהוא בעיקר תוצר של תאגידי מזון אינטרסנטיים שהצליחו להטביע בנו אמונות מופרכות דוגמת “קוקה קולה = טעם החיים” או גבינה שהיא “בית” ו”משפחה”.

גורם רב חשיבות נוסף של מגפת ההשמנה שמסכנת את העולם הוא היעדר פעילות גופנית – לא כחלק משגרת היומיום (למה ללכת לדואר אם אפשר לשלם את החשבון באינטרנט?) ולא כתחביב. אמנם ההתפתחות הטכנולוגית משאירה לנו לכאורה יותר זמן פנוי, אך בפועל היא משעבדת אותנו ובסופו של דבר אנחנו מפעילים הרבה פחות את רוב השרירים שלנו, ומשלמים על כך בעודף משקל ובמצוקות פיזיות ונפשיות גם יחד.

“סוד” הצלחתה של הדיאטה של ירדנה עובדיה הוא ביכולתה לספק מענה אפקטיבי לשתי נקודות תורפה אלה.

אין דיאטה בלי ספורט

לירדנה עובדיה ידע עשיר וניסיון נרחב לא רק בכל הקשור לתזונה אלא גם לספורט, בעקבות האהבה לתחום, ובהתאם הדיאטה שלה משלבת את שני המרכיבים בדרך לניצחון מוחץ על הקילוגרמים העודפים.

האני מאמין של ירדנה עובדיה הוא חד משמעי: אין דיאטה בלי פעילות גופנית. זאת אומרת, יש דיאטה בלי פעילות גופנית – אבל זו דיאטה שדינה להיכשל. שינוי תזונתי מאוזן ובמקביל אליו פעילות גופנית המותאמת אישית לאדם הוא שילוב רב עוצמה שמבטיח כי הקילוגרמים המיותרים יושלו, ואפילו די מהר (אם כי לא מהר מדי; ירידה חדה מדי במשקל מפרה את שיווי המשקל שהגוף זקוק לו ובמקרים רבים התוצאה היא חתירה נמרצת של הגוף בחזרה אל שיווי המשקל הקודם והמשקל הגבוה, כלומר כישלון הדיאטה).

שינוי החשיבה

ירדנה עובדיה היא גם בעלת תואר ראשון במדעי ההתנהגות ומצוידת בכלים רבים, אפקטיביים במיוחד, מתחום האימון – ועל כן היא מצליחה לשנות לא רק את התפריט אלא גם את צורת החשיבה, כך שהרגלי התזונה הנכונים יותר ילוו את האדם לכל חייו ולא רק לפרק זמן מוגבל.

תפישת העולם של ירדנה עובדיה גורסת שבעזרת אימון נכון וקבלת תמיכה איתנה מהסביבה, אין שינוי שהאדם לא יכול ליצור בחייו (ולראיה, מספר האנשים שירדנה כבר חוללה מהפך של ממש באורח חייהם). בהתאם הדיאטה של ירדנה עובדיה מותאמת לשגרת יומו של האדם (עבודה, משפחה וכו’) ומייצרת הרגלים בריאים יותר בכל רגע ורגע ביומיום – כך שלקילוגרמים המיותרים אין שום חלון הזדמנויות לחזור.

?