דיאטה – לא צריך להפסיק לאכול

היום, יש המון סוגים שונים של דיאטות, ישנם דיאטות המביאות למטופל תפריט בנוי, ישנם דיאטות המביאים למטופל שיגרת יום מתכננת ויש אפילו דיאטות השמנה, כן כן, דיאטות שהמטרה שלהם הן להעלות במשקל הגוף.

המושג דיאטה אינו אומר בהיכרח הפסקה של אוכל אלא איזון בתפריט במטרה להביא למשקל גוף נכון באופן אישי לאדם העושה את הדיאטה. חשוב לזכור כי מדובר על משקל נכון באופן אישי ולאו דווקא על הרזייה באופן חד משמעי.

אל תפסיקו לאכול

עולם הדיאטה נמצא בתאוצה והיום יותר ויותר אנשים פונים לדיאטה מסיבה כזו או אחרת. חשוב לדעת כי דיאטה טובה אינה מכריחה את המטופל להפסיק לאכול. ההיפך הוא הנכון. דיאטה נכונה כוללת בה תפריט בריא, ארוחות מאוזנות, אוכל עם מתכונים מתכוננים עם חשיבה על בריאות ומשקל גוף. על מנת לשמור על בריאות הגוף חשוב להמשיך לאכול. בפועל אדם העושה דיאטה יכול להמשיך לאכול מה שהוא רוצה החל לחמנים ולחמניות שונים, פיצות, המבורגרים, מאפים שונים ועוד ההבדל הוא בכמות האוכל ובתדירות שאוכלים אותו. אדם הנמצא בשגרה של דיאטה יכול להמשיך לאכול מאכלים מגוונים וגם מאכלים משמינים אך עליו להקפיד לאכול כמות קטנה יותר וכן לאכול פחות פעמים במהלך השבוע את אותם מאכלים “מסוכנים”.

הקושי האמיתי בדיאטה

רוב האנשים המצאים בשגרה של דיאטה חושבים שהקושי האמתי הוא בשמירה על תפריט מאוזן ותפריט נכון. בפועל זהו לא הקושי האמתי, הדבר הקשה ביותר בזמן דיאטה הוא שמירה לאורך זמן. הרבה אנשים מתחילים דיאטה ומתקשים לשמור על השגרה ומפסיקים לאחר מספר חודשים. אחרים מתחילים לעשות דיאטה ומגיעים למשקל רצוי ופה מבחינתם ניתן להפסיק.
על מנת שדיאטה אכן תצליח חייבים לשמור לאורך זמן, לאורך כל התקופה שאיש המקצוע ממליץ או על כל התקופה שהוגדרה בתחילת התהליך. דיאטה הנמשכת טווח קצר יתכן שתשיג את המטרה אך אינה תחזיק לאורך זמן.

הפסקת אוכל אינה בריאה לגופנו

כפי שצויין, הרבה אנשים חושבים שהפסקת אוכל תביא לירידה במשקל. בפועל זה נכון, אם נפסיק לאכול אכן נרד במשקל אך זכרו, הפסקה של אוכל שאינה מפוקחת יכולה להביא לחולי, סחרחורות, משקל לא תקין, אנורקסיה וכדומה. בפועל הפסקת אוכל אינה בריאה לגופנו, הגוף שלנו זקוק לאנרגיות המגיעות דרך מאכלים שונים.

לסיכום

אם אתם עושים דיאטה אל תפסיכו לאכול מה שאתם אוהבים. פשוט נסו לשמור על אכילה מתונה, בקצב איטי ובכמות קטנה יותר. אם בא לכם להתפרע על מאכלי בצק, לחמים ולחמניות שונים זכרו, אין באמת בעיה רק אל תאכלו כל יום מאכלים מסוג זה.

?