כיצד לארגן אירוע שיתאים גם למי ששומר על דיאטה?

בשנים האחרונות ישנה מודעות רבה מאוד לשמירה על בריאות הגוף, חיטוב הגוף ומראה מרשים ולכן היום לא מעט אנשים נמצאים בתקופות של דיאטה או מסגלים לעצמם שמירה על אורח חיים בריא. אם אתם עומדים לקיים אירוע בקרוב, ורוצים להיות בטוחים כי כל האורחים שיגיעו אל האירוע יוכלו ליהנות ממנו באופן הטוב ביותר ולמצוא לעצמם את המאכלים המתאימים להם, הגעתם אל המקום הנכון.

החלק החשוב ביותר באירוע מבחינת האורחים, החלק שישפיע על הזיכרון שלהם מהאירוע וההנאה שלהם ממנו, הוא האוכל. לכן, חשוב שתעניקו לאורחים שלכם חוויה קולינרית מיוחדת הכוללת מזון המתאים לתפריט התזונה שלהם, בין אם זה בעזרת דוכן מזון לאירוע שיתווסף למנות הקיימות ובין אם זה דרך הזמנה של מנות מיוחדות מהאולם. איך תעשו את זה ללא מאמץ רב? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם.

התייעצו עם אולם האירועים

היום באולמות אירועים רבים מציעים לכם אפשרות להזמין גם כמות מסויימת של מנות מיוחדות כמו מנות ילדים, מנות צמחוניות, טבעוניות וכן, גם מנות דיאטטיות. לא כל אולם מציע את המנות הללו כסטנדרט, ולא בכל אולם המנות הללו יכללו בתפריט אם לא תבקשו אותן. לכן, אם אתם רוצים לכלול בתפריט גם מנות שיתאימו לאורחים שלכם שנמצאים בדיאטה, בדקו עם אולם האירועים בו אתם מקיימים את האירוע האם ניתן להזמין מספר מסויים של מנות דיאטטיות מיוחדות שיוצגו בתפריט כך שאם יש אורחים בדיאטה הם יוכלו לראות את המנות המתאימות להם ולהזמין אותן בקלות.

בחרו דוכן מזון לאירוע שיציע אוכל דיאטטי בבופה

היום אירועים רבים מתחילים עם מנות פתיחה בבופה. אורחים רבים מחכים לבופה הזה, ונהנים ממנו הרבה יותר מהמנות העיקריות בתוך האולם. לכן, תוכלו לשלב דוכן מזון לאירוע אשר יציע לאורחים מנות דיאטטיות כך שיוכלו לשבוע כראוי וכך גם אם לא יהיו מנות דיאטטיות בתוך האולם עצמו, הם עדיין יוכלו להרגיש שבעים ובאמת לשמוח באירוע שלכם.

אתם יכולים למצוא מגוון רחב של דוכני מזון שיוכלו להתאים לאנשים בדיאטה כמו דוכן המציע סלטים בהרכבה אישית, דוכנים המציעים מזון דל שומן, מזון אפוי ולא מטוגן ועוד.

כמובן, בדקו מראש עם האולם בו אתם עומדים לקיים את האירוע האם הוא יאפשר לכם לשלב דוכן כזה בתוך האירוע. לא בכל מקום יאשרו לכם זאת וחשוב שתדעו את הפרט הזה מראש לפני שאתם מזמינים דוכן מזון לאירוע שלכם.

הקפידו על גיוון במנות

בכל מקרה, גם אם אתם נשארים עם התפריט הסטנדרטי של האולם, הקפידו על גיוון במנות. בחרו שילוב של מנות מושחתות ועשירות לצד מנות דלות שומן וקלילות יותר. כך כל אורח יוכל לבחור במנה המתאימה לו ולמרות שהתפריט סטנדרטי, הוא יוכל למצוא פתרונות לעצמו.

?