לבחור את הדיאטה שמתאימה לך

בזמן האחרון אתם מרגישים כבדות מסוימת, ומתרצים את זה בעייפות וחוסר שעות שינה. קשה לכם לקום מהספה, ועלייה במדרגות גורמת להתנשוף והזעה. גם הג’ינס כבר כמעט לא נסגר, אתם מפחדים לעלות על המשקל וכנראה שאתם זקוקים לשינוי בהרגלי התזונה. משקל עודף היא אחת הבעיות הבריאותיות הנפוצות בעולם, ואם גם אתם סובלים ממנה יתכן שכדאי לכם לבצע שינוי בהרגלי התזונה.

משטר תזונה

בלשון הדיבור היומיומית דיאטה היא מילה המייצגת שינוי בהרגלי האכילה שמטרתו לרדת במשקל, אבל במקורה המילה דיאטה בשפה היוונית ומשמעותה אורח חיים. לפני שאתם מתחילים בדיאטה עליכם להבין שלא מדובר בתקופה קצרה בה תשנו את התפריט כדי להוריד במשקל ואחר כך תוכלו לחזור לאכול בלי הבחנה כמו פעם, אלא בשינוי של ממש באורח החיים. למעשה, דיאטה היא משטר תזונה שתכפו על עצמכם כדי לאכול טוב יותר, להיות בריאים יותר ולשמור על משקל תקין יותר.

איך בוחרים דיאטה?

חשוב להבין שמשקל עודף עלול להעיד על בעיות בריאותיות שונות ואף לגרום למחלות שונות. במידה ואתם סובלים ממשקל עודף כדאי שתתחילו במשטור אורח האכילה שלכם, ועדיף שעה אחת קודם. אבל חשוב שתבינו שלא מספיק לכתוב בגוגל “דיאטה מומלצת” ולהתחיל לאכול על פי התוצאה הראשונה שעלתה. אנשים רבים מתחילים בדיאטות, אבל מעטים הם אלה שמצליחים להתמיד, והסיבה לכשלונות הרבים אינה שהם אנשים טובים פחות, אלא שהם לא בחרו את הדיאטה הנכונה להם.

איזו דיאטה מתאימה לי?

כאשר אתם רוצים להתחיל בדיאטה עליכם לשאול “איזו דיאטה מתאימה לי?”. קיימים סוגים רבים מאוד של דיאטות, ואתם חייבים למצוא את האיזון שיתאים לאורח החיים ולגוף שלכם. התזונה שלכם חייבת להיות מותאמת לגוף ולחילוף החומרים שלכם וגם להיות משולבת בפעילות גופנית מתאימה. על ידי בחירה מושכלת של דיאטה מתוך היכרות עם הגוף שלכם תוכלו להתמיד ולהצליח לקיים אורח חיים בריא ונעים יותר.

איך ספרי בישול יכולים לסייע לכם להצליח בדיאטה?

אחד העקרונות החשובים שצריכים להנחות אתכם בכל דיאטה הוא בישול האוכל בעצמכם. כאשר אתם אוכלים בחוץ אתם מכניסים לגופכם אוכל לא מספיק בריא. בנוסף, פעילות הבישול עצמה שורפת קלוריות ובמידה מסוימת מאזנת את תהליך האכילה. כמובן שלבשל בעצמכם זה לא מספיק, אתם צריכים לבשל אוכל בריא ומזין יותר, ובעזרת ספר אוכל מומלץ לדיאטה תוכלו לשלב בתפריט אוכל בריא יותר וכך להתמיד בדיאטה שבחרתם לעצמכם.

?